Delaware County Republican Committee

Town Committees

Andes

Kelly Kilpatrick, Chairperson

Bruce Soules

Barbara A. Cole

 

 

Bovina

Tina B. Molé, Chairperson

Thomas Lamport

 

 

Colchester

Beverly J. Shields, Chairperson

Paula Brown

Michael Steele

Alan J. Donner

Vicki L. Wells

Amy L. Brown

 

 

 

Davenport

Kathleen Mami-Moore, Chairperson

John Herron

Fred Utter

Huemac Garcia

 

 

Delhi

Ruth Vredenburgh, Chairperson

John C. Haight

James Thomson

Joan Verspoor

James A. Bracci

Margaret R. Reinmann

Bethany Vickers

Eric D. Efthimiou

 

 

Deposit

Daniel B. Axtell, Chairperson

Robin Schaefer

Lonny Schaefer

Jay V. Vandermark Jr.

 

 

Franklin

Jeffrey R. Taggart, Chairperson

Michael Hyzer

Neishia Mitchell

Helen E. Mitchell

John Campbell

Ralph Sitts

 

 

Hamden

Steven Reed, Chairperson

Robert Bishop

 

 

Hancock

William “Jerry” Vernold, Chairperson

Blaise Bojo

Linda Kulilowski

James M. Gardner

David L. Rubera

Cynthia Whiting

Rolland (Boomer) Bojo

Eugene Morgan

John Martin, Sr.

Ward Dunlap

Neil Emerich

Samuel N. Rowe, Jr.

 

 

Harpersfield

Robert S. Reeve, Chairperson

Matthew J. Taylor

 

Kortright

Margaret Kenyon, Chairperson

Zoe Menge

Kristin Craft

Richard Craft

 

 

Masonville

Craig S. Dumond, Chairperson

Milton Curtis

 

 

Meredith

Shirley Niebanck, Chairperson

Stephanie Parez

Will Outsen

Joan L. Meyer

 

 

Middletown

Kurt Holcherr, Chairperson

Warran Bender

Paul Llobet

Kathleen Hayes

Bob Blanchard

Richard Rossi

Eleanor M. Mager

Hiram Davis

Andrea Elliott

 

 

Roxbury

Edward Dalski, Chairperson

Willian Mullooly

Carol Murray

Joseph Resch

Allen Hinkley

Ron Kutkiewicz

Dimitri Cuttita

Larry Borst

 

Sidney

Mary Frances Perricone, Acting Chairperson

Lisa French

John J. Woodyshek

Eric Wilson

Lois Green

Bette R. Wagner

Jeanette Hinkley

Robert Hunt

Joseph Ermeti

William Brown

Eugene Pigford

 

 

Stamford

George Bergleitner, Chairperson

Diane Grant

Jack Harmon

William Brosi

 

 

Tompkins

 

 

Walton

Gary J. Grayson, Chairperson

Carly Walas

Paul Wood

Bruce Dolph

Joseph M. Cetta

Charles Gregory

Ronda Williams

Robin Alger

Debra A. Goodrich

 

 

State Committee Members

 

101st Assembly District

Robert M. Bishop

Maria E. Kelso

 

102nd Assembly District

Kurt Holcherr

Kathleen Hayes

 

122nd Assembly District

Gary J. Grayson

Beverly J. Shields